sobota, 30 sierpnia 2014

Zankyou no Terror bo nie ma to jak zabawa z policją.


Czyżby szykował się nam absolutny numer 1 obecnego sezonu anime. W związku z pozytywnymi opiniami odnośnie tego tytułu, zdecydowałem się w niego wgłębić.

Anime opowiada o pewnych dwóch chłopakach, którzy ni stąd ni z zowąd, przeprowadzają ataki terrorystyczne na wszelkiego rodzaju obiektach użytku publicznego. Być może ich zachowanie jest wywołane jakimiś traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa, gdyż spędzili je w sierocińcu, a z którego pewnego dnia zbiegli. Tak więc, można się domyślić, iż za dobrze to im tam raczej nie było.

Historia zaczyna się od tego, na co cała seria jest nastawiona czyli od zamachu terrorystycznego. Pewnego dnia w Ośrodku Przetwarzania Paliwa Jądrowego w Aomori, mogłoby się wydawać, iż wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem i nie ma żadnych powodów do obaw. Jednakże, były to tylko pozory ponieważ jednemu z tamtejszych pracowników udało się uprowadzić niejaki sprzęt/urządzenie, które okazuję się być później bronią. Mężczyźnie udaje się zbiec z miejsca przestępstwa, gdyż okazuje się mieć współpracownika. A po całym incydencie pozostał tylko kryptonim VON. Pół roku później, Nine i Twelve bo tak nazywają się główni bohaterowie, planują kolejny atak, którego celem jest pewien budynek rządowy. Z realizacją planu jako tako nie było problemu, poza jednym. Na miejscu zbrodni pojawia się Mishima Lisa - dziewczyna, z którą bohaterowie już się wcześniej spotkali. W wyniku czego, postawili jej ultimatum. Albo zostaje w środku budynku i ginie, albo udaje się jej jednak przeżyć dołączając tym samym do duetu chłopaków-terrorystów. Lisa po chwilowym namyśle, wybiera życie, dzięki czemu zdołała się ocalić. Po tym zajściu, policja odkrywa na pozostałościach bomby napis VON.

Już po pierwszym odcinku, strasznie mnie ten tytuł zaciekawił, gdyż od razu dostajemy dobrą dawkę akcji, z czasem dowiadując się jej celu. Powoli poznajemy historię bohaterów, dlatego jest jeszcze ciekawiej, gdyż na samym początku widz, nie będzie raczej wiedział, o co w tym wszystkim chodzi. I właśnie dzięki tej tajemniczości, anime te zapewne przyciąga do siebie ludzi. Seria jest zaplanowana na 11 odcinków. Myślę, że pozycja ta jest warta uwagi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz